V neděli 29. 9. na Svatováclavskou pouť měla veřejnost příležitost podívat se do naší základní školy a
prohlédnout si tak prostory, kde naši žáci a učitelé tráví poměrně dost svého času. Návštěvníci,
kterých bylo opravdu hodně, se mohli podívat do jednotlivých učeben a seznámit se s tím, jak
rozvíjíme u našich žáků např. čtenářskou a digitální gramotnost.

Jak si lze zpestřit hodiny hudební
výchovy nebo co všechno přináší žákům učení venku. V některých třídách bylo možné prohlédnout si
praktické pomůcky využívané ve výuce, jinde byla pro ukázku připravena výstavka žákovských prací.
Kdo měl zájem, mohl se dozvědět i něco zajímavého ze zapůjčené výstavy o Československých letcích
v RAF, která byla naistalována v tělocvičně.

Bazar sportovního vybavení

16. 10. 2024

Vážení rodiče,
vzhledem k tomu, že naše škola v letošním roce kromě vánočního bruslení organizuje také tělocvik na ledě pro žáky 1. a 2. ročníku a lyžařský kurz pro žáky 8. ročníku, rozhodli jsme se uspořádat bazárek sportovního vybavení.

Prohlídka školy

8. 10. 2024

rozvíjíme u našich žáků např. čtenářskou a digitální gramotnost.

Florbal pod věží

30. 9. 2024

V pátek 27. září vyrazilo 26 mladých florbalistů a florbalistek naší školy do Přibyslavi na turnaj nesoucí název podle přibyslavské dominanty - Florbal pod věží. Turnaj se konal na venkovním sportovišti, i když florbal je halovým sportem. Jednalo se proto o jedinečnou akci nejen v kraji Vysočina. Pro spoustu dětí šlo o první velkou zkušenost s florbalem. Turnaj samozřejmě poznal své vítěze a poražené, ale o výsledky tu nešlo.

Pro

Svatováclavská pouť

23. 9. 2024
 Blíží se Svatováclavská pouť a rádi bychom pozvali zájemce z široké veřejnosti k nahlédnutí do prostor školy, kde se učí naši žáčci nebo do otevřené zahrady Školičky Kamarád. Ve škole bude v daném čase možnost zhlédnout i výstavu Českoslovenští letci v RAF. Viz plakátky. Na všechny se moc těšíme.

Pozvánky

23. 9. 2024

Informujeme Vás o možnosti zapojení se do fotografické soutěže, kterou pořádá MAS Havlíčkův kraj.

Dále Vás zve SPŠ ve Žďáře nad Sázavou na Technický den s firmami, kde budou probíhat interaktivní workshopy a bude možná prohlídka školy. Žáci devátého ročníku naší školy absolvují tento den v rámci vyučování jako přípravu na budoucí povolání, ale doporučujeme žákům z osmých tříd a jejich rodičům návštěvu během odpoledne pro první seznámení se s technickými obory i s prostředím SPŠ samotné.

Návrat velkých šelem

20. 9. 2024

Jak se jmenuje vlk, který se usadil po téměř 200 letech ve Žďárských vrších? Která šelma vám může překousat kabely u auta? Vyskytl se někdy na Vysočině medvěd? Která kožešina zdobí královský plášť? Na tyto a na mnoho dalších otázek dokážou odpovědět naši sedmáci, kteří ve čtvrtek 12. 9. 2024 navštívili výstavu Soužití s velkými šelmami v Regionálním muzeu na Tvrzi ve Žďáře nad Sázavou. Kromě exponátů si žáci prohlédli preparáty lebek, modely stop, nebo pobytové znaky. S velkým ohlasem se setkala kožešina medvěda, kterou si děti směly osahat. Výstava se žákům velmi líbla a veřejnosti je přístupná do 24. 11. 2024.